Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 5.02.2023 w Karczewie. Najważniejsze wydarzenia od 29.01 do 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Karczewa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Karczewa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Karczewa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.01 a 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?”?

Przegląd tygodnia: Karczew, 5.02.2023. 29.01 - 4.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?

Walkman, komputer Atari, Amiga czy Commodore 64, zegarek z melodyjką, magnetofony, winyle, dyskietki, kasety to hity lat 70., 80. i 90. XX wieku. Teraz wiele osób znowu po nie sięga i często kosztują krocie. Sprawdź, może masz w piwnicy czy pawlaczu u dziadków te elektroniczne gadżety. Zobacz, czy znasz i pamiętasz kultowe przedmioty z PRL-u oraz początku lat 90.

📢 Tani weekend niedaleko Krakowa dla dwojga – 5 propozycji za mniej niż 750 złotych. Gdzie miło spędzić czas i co zwiedzić?

Jesteście zmęczeni wszechobecnym hałasem i pośpiechem, które funduje wam duże miasto? Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na dłuższy urlop i wycieczkę w najdalsze zakątki świata czy kraju, dobrze zrobi wam dwudniowa wycieczka – tani weekend dla dwojga niedaleko Krakowa. Aby ułatwić wam zadanie, przygotowaliśmy 5 propozycji za mniej niż 750 złotych (wliczając transport i zakwaterowanie). Jak zorganizować niedrogi wyjazd do ciekawych miejsc blisko stolicy Małopolski?

📢 Najciekawsze wsie w Polsce. Miejscowości pełne zabytków, pięknych krajobrazów i tradycji – gdzie je znaleźć?

Ludziom mieszkającym w dużych miastach od czasu do czasu potrzeba chociaż chwili ciszy. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wtedy wyjazd w mniej zaludnione zakątki kraju. Na taki wypoczynek idealnie nadają się małe miejscowości. Zobaczcie najciekawsze wsie w Polsce – są pełne zabytków, tradycji i pięknych krajobrazów. Gdzie je znaleźć i co dokładnie oferują zwiedzającym?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.02.2023: 29.01-4.02.2023 Karczew: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Karczewie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak wyglądało Zakopane 10 lat temu. Pożegnanie Małysza, triumf Stocha, Krupówki i górskie szlaki na zdjęciach sprzed dekady

Zakopane rozwija się dynamicznie, z kolei piękno Tatr wydaje się wieczne i niezmienne. Zapraszamy na podróż w czasie do stolicy Podhala sprzed dekady. Dzięki zdjęciom z 2013 i 2012 r. przypomnimy sobie, jak wyglądało Zakopane i wypoczynek w Tatrach 10 lat temu, w czasach, gdy karierę zakończył już Adam Małysz, medale zdobywali Kamil Stoch i Piotr Żyła, po Krupówkach paradowała Myszka Miki, a na Gubałówce królowali fiakrzy na saniach.

📢 Pierwsza pomoc i edukacja dla bezpieczeństwa. Szykują się kolejne zmiany w programie nauczania? Zajęcia z ratownictwa mają być obowiązkowe

Zajęcia z ratownictwa przedmedycznego w programie nauczania. 40 godzin w liceach i technikach. Taki zapis znalazł się w przygotowywanym przez MSWiA projekt ustawy o ochronie ludności. Projekt przewiduje też nową specjalizację ratownictwa medycznego oraz nowy, związany z ratownictwem kierunek studiów dla przyszłych strażaków.

📢 Co robić w Polsce? Najciekawsze wydarzenia 2023 roku. Te miejsca warto odwiedzić, by przeżyć coś niesamowitego

Chociaż wielu z nas planując urlop szuka ciekawych wydarzeń za granicą, w Polsce także ich nie brakuje. Rodzime imprezy mogą równać się z tymi światowymi – warto wziąć to pod uwagę podczas planowania dni wolnych. Gwarantujemy, że po udziale w tych zabawach odkryjecie nasz kraj na nowo i… zakochacie się w nim bez pamięci. Co robić w Polsce? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia 2023 roku – te miejsca warto odwiedzić, by przeżyć coś niesamowitego.

📢 Rejestracje aut. Optymizm zapanował na rynku. Na jak długo?

Jak podaje w swoim raporcie Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, z danych zawartych w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że liczba zarejestrowanych aut osobowych oraz dostawczych o DMC do 3,5t wzrosła w styczniu 2023 roku w porównaniu do analogicznego miesiąca roku poprzedniego, była natomiast niższa w stosunku do poprzedniego miesiąca (grudnia 2022 roku).

📢 "Perły nauki" czekają na wyniki i granty. Rozstrzygnięcie konkursu niebawem. Kiedy kolejna edycja projektu?

Kiedy poznamy laureatów ministerialnego konkursu „Perły nauki”? Resort zapowiada rozstrzygnięcie na drugą połowę lutego, ale zastrzega, że może się ono opóźnić. Na wyniki konkursu czeka 335 studentów. Tyle bowiem wniosków wpłynęło na konkurs. Czekają już długo, bo wnioski można było składać od 4 stycznia do 18 lutego 2022 roku. Tymczasem MEiN zapowiada już drugą edycję konkursu.

📢 Wylewasz zużyty olej do zlewu lub toalety? To błąd. Nie wiesz gdzie wyrzucić niektóre rzeczy? Podpowiadamy, sprawdź co zrobić z olejem

Segregacja śmieci, chociaż niezwykle ważna, potrafi nieraz sprawić wiele kłopotu. Nie tylko w związku z koniecznością zmieszczenia w mieszkaniu 5 pojemników na różne odpady. Kolejny problem zaczyna się, kiedy nie do końca wiadomo, co zrobić z produktami kłopotliwymi. Co zrobić z przesmażonym olejem, resztkami farb albo żwirkiem z kuwety? Warto pamiętać, że zasady segregacji mogą się różnić w poszczególnych gminach. Gdzie więc wyrzucać produkty, kiedy nie jesteśmy pewni, co z nimi zrobić?

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Słowacja: atrakcje na zimową wycieczkę. Miejsca blisko polskiej granicy, które warto odwiedzić: Tatralandia, lodowa świątynia i inne

Co roku wypoczywacie w krajowych górach i znacie już każdą ich atrakcję? Jeśli odpowiedź brzmi „tak", na pewno zainteresują was atrakcje Słowacji. Są idealne na zimową wycieczkę i znajdują się bardzo blisko polskiej granicy – wystarczy wsiąść w samochód, wyruszyć w drogę i urozmaicić sobie czas wolny. Miejsc do odwiedzenia jest naprawdę wiele – wśród nich Tatralandia, lodowa świątynia, zabytek UNESCO i inne – zobaczcie sami.

📢 15 najczęstszych błędów w czasie podróży samolotem. O tych rzeczach musisz pamiętać, by uniknąć stresu i komplikacji przed i w trakcie lotu

Lotnisko i samolot to coraz częściej nieodłączne elementy naszych wakacji, urlopów czy city breaków. Mimo tego pasażerowie samolotów nadal popełniają wiele błędów, gaf i wpadek, które komplikują podróż, a czasem nawet uniemożliwiają wylot. Jak uniknąć stresu i utraty pieniędzy w czasie podróży lotniczej? Poniżej przedstawiamy 15 błędów, najczęściej popełnianych przez turystów przed, w czasie i po podróży samolotem. Jak przygotować się do lotu, czego nie robić w powietrzu? Podpowiadamy.

📢 Używana Honda Civic X (2017-2021). Wady, zalety, typowe usterki, sytuacja rynkowa

Honda Civic z generacji na generację zmieniała się dość wyraźnie. W porównaniu do kolejnych generacji np. Volkswagena Golfa, które były ewolucją poprzednich wersji, japoński kompakt zawsze fundował swoim odbiorcom zastrzyk nowości. Raz ciekawszych, raz przesadzonych, ale nigdy nie było nudy. Z dziesiątą generacją jest podobnie i trzeba przyznać, że jest to jedno z ciekawszych aut w segmencie. Czy warto rozważyć jej zakup?

📢 Polska znów doceniona za granicą – mamy powody do dumy. Nasz kraj jest „jednym z najbardziej atrakcyjnych i bezpiecznych miejsc”

Dobra passa naszego kraju na arenie międzynarodowej trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na jej koniec, bowiem ponownie mamy powody do dumy. Po ogromnym wyróżnieniu przez CNN, Polska znów została doceniona za granicą – tym razem przez Hiszpanię i Chiny. Miano „jednego z najbardziej atrakcyjnych i bezpiecznych miejsc” to dopiero początek pochwał, które zebrało nasze państwo – zobaczcie sami.

📢 Opuszczone sanatorium od lat niszczeje w otoczeniu pięknego krajobrazu. Wizyta w obiekcie może być niebezpieczna – lepiej tam uważać…

W ciągu ostatnich lat popularność opustoszałych miejsc znacznie wzrosła – ich historie ciekawią i przyciągają miłośników dreszczyku z całego kraju. Na mapie Polski takich lokalizacji jest naprawdę wiele – dziś przyjrzymy się opuszczonemu sanatorium, które od lat niszczeje w otoczeniu pięknego krajobrazu. Wizyta w tym obiekcie może być niebezpieczna – dlaczego lepiej tam uważać?

📢 Ocena pracy nauczyciela. Na czym polega? Jaka jest procedura oceniania i o co chodzi z wartością punktową? Wyjaśniamy nowe przepisy

Ocena pracy nauczyciela z powodu zmiany systemu awansu zawodowego nauczycieli również uległa zmianie w 2023 roku. W rozporządzeniu pojawiły się m.in. nowe kryteria oceny pracy nauczycieli, a także regulacja dotycząca wartości punktowej dla poszczególnych kryteriów. Ta ostatnia zmiana budzi obawy związków zawodowych. Znamy ich stanowisko po rozmowie z MEiN. Wyjaśniamy także, jak wygląda procedura oceny nauczyciela w 2023 roku oraz, jakie przepisy regulują te zasady.

📢 Nawiedzone Zakopane: niepokojące miejsca i niesamowite opowieści z Tatr. Co przepowiedział czarownik, która dolina jest radioaktywna?

Zakopane to pełna życia i gwaru zimowa stolica Polski. Nie znaczy to jednak, że nie ma w niej miejsc, z którymi wiążą się dziwne i niepokojące historie. Zebraliśmy dla Was listę 10 nawiedzonych, magicznych i niepokojących miejsc w Zakopanem, Tatrach i na całym Podhalu, w których włos może się zjeżyć na głowie. Jeśli lubicie zwiedzanie z dreszczykiem, sprawdźcie, jakie niesamowite opowieści wiążą się z Zakopanem, Doliną Kościeliską, Czerwonymi Wierchami i innymi popularnymi szlakami turystycznymi w Tatrach.

📢 Nietypowe kierunki na polskich uczelniach. Czy wiesz, co to za dziedziny i czym zajmują się absolwenci tych studiów?

Istnieją rzadkie kierunki studiów, które pojawiają się na zaledwie kilku uczelniach w kraju. Pozwalają na zdobycie dyplomu z wąską specjalizacją, często przyszłościową jak np. biomonitoring, lex sportiva czy horticulture. Nazwy kierunków na polskich uczelniach potrafią zaskoczyć! Prezentujemy kilka takich, których nazwa nie jest znana. Czy wiesz czego uczą na helwetologii lub stratygrafii? Sprawdziliśmy! Jeśli chcesz decydować się na popularny kierunek, który ukończą tysiące innych studentów. Sprawdź te unikalne propozycje. Może któryś z nich pasuje do twoich pasji?

📢 Detergenty do prania i zmywania. Zrobisz je z kilku składników, są wydajne i ekologiczne. 4 proste przepisy na domowe środki czyszczące

Pranie, zmywanie, sprzątanie to czynności, które niekoniecznie sprawiają radość, nawet jeśli większość pracy wykonują za nas maszyny. Przy okazji używamy do tego detergentów, które niekoniecznie są przyjazne dla planety. To jednak można zmienić. Zamiast kupować, zrób swój własny proszek do prania, kostki do zmywarki czy do toalety. Nie zajmuje to dużo czasu, jest lepsze dla środowiska, nie kłuje też w portfel tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na karczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto