AS Trencin - Legia Warszawa 0:1. Wojskowi wygrali ważny mecz w walce o Ligę Mistrzów

red
Zdjęcia z meczu Legia Warszawa - Zrinijski Mostar
Zdjęcia z meczu Legia Warszawa - Zrinijski Mostar Bartek Syta
Legia Warszawa pokonała 1:0 słowacki AS Trencin w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięską bramkę dla mistrzów Polski zdobył niezawodny Nemanja Nikolic, który w 69. minucie meczu strzelił jedynego gola.

Spotkanie nie układało się po myśli Legii. Mistrz Słowacji długimi momentami miał przewagę na boisku, dyktował tempo gry i stwarzał sobie dogodne sytuacje. Warszawską drużynę ratował jednak dobrze dysponowany w bramce Arkadiusz Malarz.

Najlepsza polska drużyna próbowała kontratakować, ale jej akcje zwykle kończyły się prostymi błędami. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy legioniści zdołali jednak przeprowadzić decydującą o losach meczu akcję. Michał Kucharczyk urwał się lewą stroną boiska i dograł przed bramkę. Tam był Nikolić, który uprzedził rywala i z pięciu metrów skierował futbolówkę do siatki obok zaskoczonego bramkarza rywali.

Rewanżowe spotkanie Legii z Trencinem zostanie rozegrane w najbliższą środę 3 sierpnia w Warszawie. Aby zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów, mistrzowie Polski muszą wyeliminować mistrza Słowacji, a następnie przebrnąć przez kolejną rundę. W przypadku porażki w dwumeczu z AS Trencin Wojskowi wystąpią w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europy.