20 najlepszych restauracji w Warszawie - sporo nowych lokali w zestawieniu Poland 100 Best

Warszawska restauracja Amber Room odebrała nagrodę prestiżowego konkursu Poland 100 Best Restaurants dla najlepszej restauracji w Polsce. W tym konkursie i zarazem przewodniku, najlepsze restauracje w kraju w głównej mierze oceniane są przez konsumentów dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Jak co roku przy tej okazji opublikowano listę 100 najlepszych polskich restauracji. Oto warszawskie lokale, które znalazły się w rankingu. Kliknij w zdjęcie, żeby uruchomić galerię.

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.09.2018, 22:31

Dla mnie No.1 i to takie z wielkiej litery to Bistro Wiejska...

27.09.2018, 13:18

Zdecydowanie restauracja Literatka na Starym Mieście, obok Zamku Królewskiego :D bardzo eleganckie i smaczne miejsce! Najlepsze pierogi tam mają!

30.08.2018, 14:19

W Wawie są cały czas nowe lokale, albo pod zmienioną nazwą. Kocham restaurację Instalacje Art Bistro, tam czuję się wyczilowana siedząc na ogródku pod drzewkiem w cieplutki dzień!

08.03.2018, 23:51

Po weekendzie restaurację Czyli Żurawia 45 dodałem do swojej listy ulubionych knajp.
W piątkowy wieczór jedyne czego mi było trzeba, to pizza i piwo... Okazało się, że w tej knajpie znalazłem i nieprzeciętnie smakowitą pizzę, i świetne piwo Amber. To był zaskakująco udany wieczór!

07.03.2018, 23:45

Ja bardzo lubie jesc w Oliwie i Papryce ostatnio ;) Chyba zmienił im się szef kuchni, albo przepisy , bo teraz jest naprawde rewelacyjnie :)

01.03.2018, 18:16

Ja bardzo cenię sobie Instalacje Art Bistro i jak ktoś jeszcze u nich na Zamku Ujazdowskim nie był to wart dać im szansę. Menu bez słabych punktów do tego obsługa to ich wielka zaleta- widać że robią to z pasją i o klienta chce im się dbać co teraz spotykane jest coraz rzadziej

24.02.2018, 21:21

Moją ulubioną restauracją w Warszawie jest Zachodni Brzeg przy Wioślarskiej. Odkryłem to miejsce stosunkowo niedawno, ale muszę powiedzieć, że byłem już kilka razy. Pyszne dania kuchni bliskowschodniej, najlepszy hummus jaki w życiu jadłem - polecam!

29.01.2018, 17:47

Tak jak Eliza uważam, że bardzo dobrą restauracją, a jednocześnie moją ulubioną ze względu na pełne aromatu potrawy jest restauracja Latem. Fantastyczne miejsce

22.01.2018, 23:17

Dla mnie numerem jeden jest restauracja "Latem" Jedzenie jest po prostu fantastyczne, a atmosfera magiczna :)

08.01.2018, 08:08

a ja polecę coś z innej beczki, restaurację argentyńską! naprawdę coś wspaniałego, kulinarne odkrycie i jak narazie numer 1!

07.01.2018, 19:30

@Magda - byłem także w Pańskiej 85, dokładnie to na kaczce po pekińsku. Zawsze chciałem jej spróbować i z opinii wyglądało na to, że właśnie tam warto. Był to dobry wybór - bardzo smaczne dania, ogromny wybór i ciekawe wnętrze.

03.01.2018, 14:13

A co powiecie o CH Gocław i tamtejszej maxipizzy. Moim zdaniem mega fajne połączenie typowo włoskiej karty z kilkoma polskimi akcentami. Jedzenie było zawsze dobre, a jadłem tam już 3 razy, generalnie chyba jedna z lepszych pizzerii.

02.01.2018, 11:25

Ja jestem wierną fanką polskiej kuchni, dlatego też długo szukałam restauracji, w której będę mogła zjeść prawdziwe pierogi jak u mamy, czy kwaśnicę taką jak w górach. Kiedyś znajoma zabrała mnie do Restauracji Klimczok i zakochałam się w tym miejscu. Mają przepyszna polską kuchnie, dokładnie taką jaką uwielbiam!

04.12.2017, 22:03

Dla mnie numerem jeden od dłuższego czasu jest restauracja Latem. Za każdym razem jestem miło obsłużona i podoba mi się charakter tego miejsca. Ładny wystrój i nieprzytłaczająca muzyka, która daje fajne tło. Jeśli chodzi o samo jedzenie to jest przepyszne i szybko podane.

04.12.2017, 08:56

Pańska 85 zmieniła się i jest teraz świetną chińską restauracją, podającą sporo nowości i tradycji. Przykładowo kaczka po pekińsku, która podbiła moje podniebienie - nie jadłam wcześniej tak dobrej kaczki. Nigdzie.

28.11.2017, 16:48

My z żoną i dziećmi często odwiedzamy Sushi World. Mają świetne podejście do klienta, a jedzenie podają w ekspresowym tempie. Oczywiście wszystko bardzo smaczne i schludnie przygotowane. Dzieci uwielbiają ich przysmaki i obsługę, która zawsze podchodzi do nich z uśmiechem.

20.11.2017, 15:29

Myślę, że do zestawienia warto dodać restaurację Latem, ponieważ serwują tam naprawdę dobre jedzenie w ciekawych połączeniach smakowych, których raczej nie zrobimy sami w domu. Do tego miejsce ma swój klimat i idealnie nada się na randkę, czy spotkanie z przyjaciółmi. Niebanalne menu i ciekawa karta alkoholi to jest to

27.10.2017, 12:01

Do Atelier nie jest łatwo się dostać, ale fakt - polecam dla miłośników wykwintnej kuchni. Nie za bardzo zgodzę się z wyborem Moonsfery, ale cóż. Szkoda, że nie znalazły się też mniejsze restauracyjki w tym rankingu, mamy kilka naprawdę unikalnych miejsc w Warszawie. Chociażby Osteria Piemonte - druga w Polsce i jedyna w Warszawie restauracja z certyfikatem jakości Eccellenze Italiane.

19.09.2017, 14:19

brakuje mi tu restauracji Maryensztadt Craft Beer & Food ale to nie ma jej tutaj bo to stosunkowo nowy lokal :) niemniej jednak wart polecenia. Jedzenie świetnie przygotowane, fajnie podane no i do tego oczywiście kraftowe piwa :)

11.09.2017, 19:12

Bardzo pomocny wpis, na pewno skorzystam z niektórych miejsc.

Do tej pory Bar&Restauracja Bubbles był dla mnie ulubionym miejscem w stolicy, szczerze Wam polecam

11.08.2017, 11:13

Ja zdecydowanie mogę polecić restaurację Salto. jedna z moich ulubionych i chyba punkt obowiązkowy na mapie Warszawy. Polecam każdemu, jedzenie u nich jest po prostu niesamowite a do tego świetna obsługa i wystrój art deco. Czuję się tam wspaniale, zawsze

19.07.2017, 14:27

też polecam restauracje Akademia. Piękne miejsce. Piękne i fantastyczne jedzenie. Zdecydowanie trzeba odwiedzić. Obsługa na najwyższym poziomie.

19.06.2017, 10:34

Ja z wymienionych tutaj restauracji znam jedynie Akademię. Fajne, klimatyczne miejsce z bardzo dobrym jedzeniem,

08.06.2017, 11:19

Jeśli chodzi o warszawskie lokale, to moim ulubionym jest Bubbles. Mają najlepszą kartę win i szampanów w Warszawie. Niedługo znowu się tam wybieram.

26.05.2017, 11:40

Dla mnie wielkim odkryciem okazała się Pianka. Niesamowite miejsca, bo można tam smacznie zjeść o każdej porze dnia lub nocy. Otwarte całą dobę, a mimo to serwowane dania są zawsze smaczne. Uwielbiam tam chodzić z przyjaciółmi, bo poza jedzeniem mają również świeże piwko, co jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę. Gdybym miała oceniać dałabym 10/10!